Нашите производи

дневна соба
Согиорно
Маси и столици
кујни
софи и фотелји
Дивани и фотелји
Мост спални
Градина
маса за билијард
Класичен мебел
чита
Студија и канцеларија
Двокреветна соба
мебел за бања
Мебел за бањи
додатоци

Начини за плаќање

ft_сочно

Контакти и продажба

(+ 39) 085 445 6195

(+ 39) 339 322 2940

Безбедни плаќања

Кредитна картичка / PayPal

пратки

Насекаде во светот

Dafne Italian Design нуди внимателен избор на мебел 100% Made in Italy. Со асортиман на мебел кој се протега од мебел до Casa и за градина, детски соби во сите облици и бои и за деца и за тинејџери нудиме и мебел по нарачка. Целта на компанијата е да обезбеди најдобар квалитет на мебел избран според нивниот квалитет на материјали и класичен и модерен дизајн.

 

Со опсег кој се протега од мебел за дома и градина до украсни предмети и додатоци. Нашата цел е да обезбедиме најдобар квалитет по најдобра цена, за секој да може да го опреми домот од своите соништа.

Опремете ја вашата дневна соба со софи и фотелји во секој стил, големина и боја. Изберете го вашиот фаворит, комбинирајте го со практична масичка за кафе и декорирајте го со елегантен тепих и столна ламба.

Опремете ја вашата трпезарија за да можете да уживате во вашите оброци на најдобар начин, и сами и со вашето семејство. Голема маса комплетирана со комплет столчиња за јадење ќе ги смести сите ваши гости, дури и неочекуваните во последен момент.

Проверете ја нашата колекција спална соба. Изберете го оној кој најмногу ви одговара: единечно или двокреветно, од ткаенина, кожа, дрво или метал, со контејнер… додадете практична ноќна маса и релаксирачка светлосна точка, а потоа завршете со меки ќебиња и топол килим. Не заборавајте да изберете квалитетен душек кој ќе ве ослободи од секојдневниот стрес и ќе ви овозможи да ја регенерирате вашата енергија.

Погледнете го нашиот избор на мали кујни погодни за вашиот втор дом покрај море или на планина, или зошто да не, вашиот главен дом.

Одвојте момент и откријте ги сите категории во каталогот: табла и шкафови, мебел за бањи, мебел за домашна канцеларија, изработен во Италија осветлување.

Нашата цел е на сите да им понудиме елегантен мебел. За да ги намалиме цените, работиме директно со различни италијански производители на мебел.


Сите цени вклучуваат ДДВ и трошоци за испорака. Пречкртаната цена се однесува на просечна цена на конкурентот.